فلومترهای دودکش

از آنالایزر اکسیژن برای اندازه گیری مداوم غلظت اکسیژن در گازهای خروجی حاصل از احتراق در بویلرها و کوره‌های صنعتی استفاده می‌شود و بدین ترتیب به مدیریت و بهبود کیفیت احتراق کمک می کند. این آنالایزر از یک سیستم فرستنده و گیرنده تشکیل شده است. پراب این دستگاه بطور مستقیم در تماس با گاز قرار گرفته و گاز را جهت اندازه‌گیری به سمت سنسور هدایت می‎‌کند. مبدل (ZKM) از پردازنده سیگنال،  ورودی/ خروجی و کنترل‌های ارتباطی ، نمایشگر و سیستم کنترلی تشکیل شده است.

مبدل مجهز به قابلیت های پیشرفته ای مانند امکان عیب یابی سنسور، بازیابی عملکرد سنسور، بنابراین از دتکتور می‌توان برای مدت زمان طولانی با استحکام بالا استفاده کرد.

 

ویژگی ها

  • پاسخ سریع برای کنترل کارآمدی فرآیند احتراق

از آنجایی که سل zirconia مستقیما در تماس با گاز دودکش قرار می گیرد، این دستگاه در کمتر از 4 ثانیه به 90% از تغییرات پاسخ می دهد. این ویژگی این امکان را فراهم می کند که از سیگنال 4-20mA آن به عنوان ورودی اکسیژن در بسیار از صنایع احتراقی استفاده می شود.

  • بدون نیاز به سیستم نمونه گیری که دچار مسدود شدن شود یا به نگهداری نیاز داشته باشد

با توجه به اینکه دتکتور اکسیژن بطور مستقیم در تماس با گاز قرار می گیرد، دیگر نیازی به سیستم نمونه گیری تحت شرایط sample conditioning system نمی باشد. که باعث می شود هزینه های تعمیر و نگهداری به حداقل برسد. این ویژگی همچنین مزیت هایی را برای احتراق زیست توده و یا سایر سوخت ها در محل هایی که گازهای دودکش باعث ایجاد آلودگی می شوند، فراهم می کند.

  • نگهداری آسان

سنسور مجهز به یک دتکتور قابل تعویض است. می توان دتکتور را بدون خارج کردن پراب اندازه گیری از دودکش، جابه جا کرد.

  • قابل اعتماد تر در عیب یابی سنسور، عملکرد قابل بازیابی سنسور

با برخی از سنسورهای اکسیژن و ترکیبات گاز دودکش، سل های زیرکونیا zirconia با گذر زمان محدود می شوند. سنسور های انقلابی جدید که قابل بازیابی هستند این امکان را فراهم می کند که آنالایزرهای اکسیژن از نظر الکتریکی قابل بازیابی باشند. این ویژگی، اطمینان بیشتر و پایداری طولانی مدت این تجهیزات را فراهم می کند.

 

  • ایمن و قابل اطمینان بودن

این سیستم برای کنترل هیتر در قسمت سنسور، شکسته شدن احتمالی ترموکوپل را تشخیص می دهد. آنالایزر وظیفه تامین ایمنی یا ایزوله کردن منبع تغذیه به دتکتور یا جدا کردن یا قطع برق از طرق ورودی بیرونی را دارد.

  • عملکرد آسان

عملکرد آنالایزر ZFK بگونه ای است که حاوی یک سیستم کنترل خودکار بدون نیاز به تجهیزت ارتباطی تخصصی می توان کار کند. تجزیه و تحلیل میزان آلودگی هوا اولین اقدام در جهت ایجاد یک محیط زیست تمیز و پاک است. کمپانیFuji  اولین آنالایزر گاز مادون قرمز در ژاپن را ایجاد کرد که از سنسورهای جرمی استفاده می کند. از آن زمان Fuji انواع مختلفی از آنالایزرهای گاز را در اختیار مشتریان قرار داده است که در راستای حفاظت و کنترل محیط زیست مورد استفاده قرار می گیرد. این تلاش ها شامل اندازه گیری آلودگی محیطی و تشخیص کمترین میزان وجود Sox و NOx در محیط است که توسط زباله سوزها و دیگ های بخار ایجاد می شود. از آنالایزرهای گاز Fuji  معمولا برای مانیتورینگ شرایط جو استفاده می شود تا نهایتا با بهینه کردن سیستم یک محیط با هوای تمیز داشته باشیم.

O2 stack flowmeter