دستگاه SEPEM100/150

دستگاه SEPEM100/150 برای نظارت بر شبکه های لوله آب:

 

-تشخیص سریع نشتی

نشت در شبکه های لوله کشی آب می تواند منجر به هدررفت بخش قابل توجهی از آب شود.  با استفاده از روش سیستماتیک ساده توسط نویزلاگرهای مدل SePem نشتی های موجود در شبکه های آب بسیار سریع تر از روش های معمول قابل شناسایی است.

SEPEM100-150.SEPEM100-150

-تشخیص سیستماتیک نشت :

سیستم SePem® شامل گیرنده SePem® 01 Master می باشد. آنها به صورت مغناطیسی به اتصالات شبکه لوله وصل می شوند.  میکروفون تعبیه شده در این دستگاه صداهای ناشی از ارتعاش لوله به دلیل وجود نشتی را توسط یک سیگنال خطی به سیستم گیرنده ارسال می نماید. این چرخه در محدوده زمانی 2 الی 4 بامداد که صداهای محیطی کمتر شنیده می شود اجرا می گردد. در صورت عدم نشتی در شبکه های آب عدد نمایش داده شده صفر و در صورت بروز هرگونه نشت این عدد تغییر خواهد کرد.

 SePem® 100برای استفاده از تلفن همراه:

SePem log 100 برای استفاده موبایل در شبکه های لوله آب مناسب می باشد. این دستگاه در نقاط مشخصی از محل اتصالات شبکه جهت اندازه گیری قرار داده می شوند و طی یک بازه زمانی معین در طول شب( نیم ساعت) اطلاعات را ثبت می نماید و در روز به دستگاه ها ارسال می شوند و اطلاعات توسط امواج رادیویی در دستگاه گیرنده Master 01 دریافت می گردد و در صورت وجود نشتی به سرعت مقادیر قابل توجهی قابل رویت می باشد.. این یک روش قابل اعتماد برای تشخیص نشتی بوده و  سپس دیتا لاگرها به صورت مرحله به مرحله در بخش های دیگر شبکه قرار داده می شود تا کل شبکه بررسی گردد.

 SePem® 150 ایمنی از طریق نظارت دائمی

دیتا لاگرهای ثابت که برای استفاده دائمی در شبکه های لوله آب طراحی شده اند. دارای یک آنتن هوایی می باشند و به محل اتصالات به صورت فیکس نصب شده است. این دستگاه ها هر شب و طی یک بازه زمانی مشخص (به طور مثال برای نیم ساعت) بدون باز کردن دریچه ها، کوچک ترین تغییرات را ثبت می نماید . برای دریافت اطلاعات ارسالی از دیتا لاگرها توسط دستگاه گیرنده، مکان های مورد نظر به طور دوره ای، روزانه و یا هفتگی با ماشین گشت زنی می شود. بر خلاف مدل SePem 100 هیچ سطح مقایسه ای برای دو نقطه اندازه گیری شده در سیستم گیرنده وجود ندارد و کوچکترین تغییر در نقطه اندازه گیری بدین معناست که نشت آب وجود دارد.

 

ویژگی های دستگاه SePem :

  • مقاوم در برابر خوردگی و قابل استفاده در شرایط محیطی مختلف
  • کاملا ضد آب و ضد ضربه
  • دارای طول عمر بالای باتری برای چند سال و قابل استفاده برای مدت طولانی
  • دارای میکروفون های حساس که می تواند آب را از فواصل زیاد تشخیص دهد
  • قابلیت ارسال اطلاعات ذخیره شده در گیرنده به کامپیوتر توسط کابل USB
  • در صورت اتصال به اینترنت محل نشتی بر روی نقشه نمایش داده می شود
  • در صورت عدم امکان اتصال به اینترنت، تمامی داده ها  در یک جدول در سیستم ویندوز نمایش داده می شود.