نشت یاب

sewerin

Sewrin

        شرکت فزار تجهیز جم به عنوان نماینده رسمی و انحصاری کارخانه SEWERIN آلمان تولیدکننده نشت‌یابی و اندازه‌گیری مناسب جهت شبکه‌های آب و  گاز بوده و به عنوان یکی از تولیدکنندگان مطرح این تجهیزات در دنیا بخش قابل توجهی از بازار اروپا و آمریکا را به خود اختصاص داده است. به منظور حفظ ایمنی، جلوگیری از هدر رفت گاز یا آب، کاهش هزینه‌ها در زمان بهره‌برداری و تعمیرات و همچنین کنترل عملیات بر روی شبکه‌های انتقال و توزیع گاز یا آب انجام موارد زیر از اهمیت بسیاری برخوردار است. در این راستا شرکت فزار تجهیز جم به عنوان نماینده رسمی کارخانه SEWERIN آلمان در ایران کلیه خدمات پس از فروش شامل نصب، راه اندازی، آموزش، سرویس، کالیبراسیون، تعمیرات و تأمین قطعات یدکی را برای تجهیزات این کمپانی به انجام می‌رساند.

       این تجهیزات که غالباً شامل دستگاه‌هایی جهت اندازه‌گیری غلظت گاز در محدوده‌های VOL%, LEL, PPM، اتان‌سنج دیجیتال می‌باشد به بخش‌های زیر تقسیم می‌شوند:

نشت‌یاب‌های گاز: این تجهیزات مناسب برای شبکه گاز خانگی و شبکه‌های داخلی کارخانجات صنعتی نظیر
کارخانه‌های خودروسازی می‌باشند. نشت‌یابی گاز به دو دسته زیر تقسیم‌بندی می‌شود:

1- نشت‌یابی در فضای بسته2- نشت‌یابی در فضای باز

نشت یابی آب: برای پیدا کردن نشتی آب روش های گوناگونی وجود دارد اما دو روش که از دقت باالیی برخوردار بوده و کمپانی SEWERIN نیز از آن بهره گرفته است روش های آکوستیک و کرولیشن می باشد.

روش نشت یابی این دستگاه با استفاده از تکنولوژی الکترو آکوستیک بوده و جهت شناسایی و تشخیص نشتی های معابر موجود در خطوط لوله به کار گرفته می شود. نشت یابی به روش الکترو آکوستیک از طریق شدت نویز ایجاد شده ناشی از نشتی به وسیله اتصال پراب های میکروفون دار به لوله و یا روی سطح زمین به وسیله هدفون انجام می شود.این دستگاه یک Rod Test است که نخستین بار توسط کمپانی SEWERIN ساخته شده است و مناسب برای تشخیص محدوده نشتی آب میباشد