سیستم پایش آنلاین غبار PCME QAL 182 WS

از دستگاه PCME QAL 182 WS برای اندازه گیری ذرات غبار در خروجی برج ها و اسکرابرهای دارای رطوبت و بطور کلی در فرآیندهایی استفاده می‌شود که گازهای دودکش در زیر نقطه شبنم قرار داشته و عمدتا سیستم دارای قطرات آب می‌باشد. این سیستم بخشی از نمونه را گرفته و آن را تا بالای نقطه شبنم گرم می‌کند تا قطرات آب بخار شوند، سپس غلظت ذرات را در شرایط خشک اندازه گیری می‌کند. در این روش با خشک کردن، مشکل تداخل ایجاد شده ناشی از وجود قطرات آب تا حد زیادی مرتفع می شود.

سنسور های این دستگاه از تکنولوژی ProScatter™ forward light scatter بهره‌مند هستند که دارای گواهینامه‌های TUV و MCERT می باشد. در طراحی این دستگاه از تکنولوژی Forward Scatter استفاده شده است که نور ارسالی از منبع لیزر توسط ذرات پخش می شود و در مقایسه با سایر روش ها سیگنال دریافتی نویز کمتری داشته و دارای وضوح بیشتری می باشد.

 با توجه به اینکه گواهینامه های این دستگاه هر دو رنج  0-15 mg/m3  و 0-100 mg/m3 را در بر می‌گیرد بنابراین براحتی از این سیستم می توان در واحد های گوگرد زدایی استفاده کرد. همچنین از این دستگاه می توان برای اندازه گیری گازهای اشباع دودکش که میزان انتشار ذرات غبار آنها در محیط حائز اهمیت است استفاده کرد. از این سیستم می توان برای غلظت های کمتر از 0.1 mg/m³ و یا بیشتر از 100 mg/m³ نیز استفاده کرد. (حساسیت بالا برای اندازه گیری غلظت ذرات در دودکش تا غلظت‌های کمتر از 0.1 mg/m³ )

از دستگاهPCME QAL 182 WS برای نظارت بر انتشار غبار از انواع فرآیندهای زیر استفاده می شود:

  • نیروگاه های مبنی بر سوخت زغال سنگ و نفت
  • کارخانه های زباله سوزه با اسکرابر های مرطوب
  • واحد های بازیافت کاغذ
  • فرآیندهای متالورژیکی و شیمیایی با اسکرابر مرطوب
  • گازهای خروجی از دودکش دیگ های بخاری که رطوبت بالایی دارند
  • خشک کن های فیبری

QAL 182 WS_Main Image_b